top of page

חזרה לשורשים

"ליקוט צמחים בארץ ישראל"

הספר שיחזיר לך את השליטה המלאה בתזונה שלך, בבריאות שלך ובביטחון שלך לרווחת משפחתך!

במציאות הזויה של ימינו בה אוכל אורגני, טבעי ונטול חומרי הדברה והורמוני גדילה כאלה ואחרים, יקר פי כמה וכמה מאוכל תעשייתי, עתיר כימיקלים המלווה מעקב מינימלי של משרד הבריאות, מביא אותנו למצב בו כל אחד ואחד מאיתנו חייב לשאול את עצמו שאלה אחת חשובה…

​האם אני מוכן להמשיך ולהאכיל את עצמי ובני משפחתי באוכל ירוד ורעיל במכוון, לאורך כל ימי חיי?!

הספר.png

חדש!
המהדורה הדיגיטלית המורחבת.
מאוד מורחבת!

משום מה, מדור לדור, אנו מוצאים את עצמנו חסרי אונים בכל הקשור ל-"ביסוס יציבות תזונתית"!

אם נלך אחורה בזמן, לא רחוק מדי, נופתע לגלות עד כמה מושכלים היינו בחקלאות.

נראה היה כי כל ילד וילד, כבר בגיל צעיר יכול היה לנקוב בשם של כל פרי וירק עונתי לכל חודש שבשנה בקלות רבה, ממש כמו שכל ילד בימינו יודע מה זה יוטיוב ואינסטגרם.

בימינו אנו - ההורים שלנו יכולים למנות מספר לא מבוטל של פרחים ועשבים, בזמן נסיעה לדודים בשבת בבוקר בארצנו היפה ואנחנו אולי נזכור, בקושי לזהות חמציצים.

 

אז מה יעלה בגורל ילדינו וניניו?  

חיינו נתלים בין הסופר למקרר

מימי "הצייד המלקט" ועד לימינו אנו נראה כי עברנו תהליך של "דה-אבולוציה".

התנוונו למצב בו הקרבה שלנו לצייד נמנית במספר הצעדים שלנו מהקצבייה בסופר, ויכולת הליקוט שלנו מסתכמת בהשוואת מחירים בין מוצרים במחלקת הירקות!

בואו נדמיין לרגע מציאות בה הכלכלה הישראלית קרסה וכל תשתית המזון יצאה מכלל פעולה.

כמה זמן ייקח לחברה הישראלית, או לכל חברה אחרת, לאבד כל צלם אנוש ולהפוך "אדם לאדם זאב"?

כשאתה צריך לדאוג ומשפחתך, אתה תהיה מוכן להקריב כל צלם אנוש שבך למענם, ממש כמו כל אחד ואחד מאיתנו!

ידע, זה כוח

ידע, מציל חיים!

לדעת לחיות מן האדמה זה כוח עצום שלא יתואר!

אם ניקח שני אנשים ונכלא אותם על אי בודד שאחד מהם חמוש בידע בנושא ליקוט והשני ללא שום שמץ של מושג בליקוט, מי לדעתכם ישרוד? שאלה רטורית אבל הדוגמה...נחוצה!

עכשיו.

יש שיגידו שמצב בו הכלכלה קורסת וסופרים ריקים היא שום דבר פרט לנבואה אפוקליפטית הלקוחה
מ-"סרט זומבים" הוליוודי ולמרות שכולנו רוצים שכך זה יישאר, עדיין... האם זה שווה לקחת את הסיכון?

היופי ברכישת ידע זה שהוא לא סובל מ-"פג תוקף", "חידוש מנוי" או אפילו " זכויות שימוש".
ברגע שרכשת אותו, הוא שלך! אף אחד  לא יכול לקחת את זה ממך!

ליקוט- 6.jpg

אוכל גדל סביבך
מבלי שאתה בכלל מודע לכך!

מה אם היה בידך הכוח לזהות אוכל הגדל סביב ביתך, בשביל בו אתה הולך בדרך לעבודה או אפילו בפארק שאתה מבלה בשבתות עם משפחתך... מחשבה מדהימה, הלא כך?

בוא ותאר לעצמך רגע בו אתה יושב עם ילדיך ומלמד אותם אילו עשבים ופרחים טובים למאכל וקושר קשרים חדשים ורגעים בלתי נשכחים איתם. רגעים וידע שילוו אותם למשך כל חייהם... רגע קסום ששום סכום כסף בעולם שיכול להשתוות אליו!

"ליקוט צמחים בארץ ישראל"
למה התכוון המספר...

אל תוך הספר יצקנו 17 שנות ניסיון של עיסוק אינטנסיבי בהדרכת ילדים, משפחות ומדריכים באומנות הליקוט וההדרכה. כל המתכונים והפעילויות נוסו ופעלו כשגרה בהדרכות ליקוט ובקורס מדריכי ליקוט של עמותת "שינוי אקלים".

הספר אינו אנציקלופדיה או לקסיקון של צמחי בר למאכל, אלא חלון אל עולם שלם שאנו חיים בתוכו והוא סמוי מן העין. הספר עשיר במידע פרקטי איך לגשת אל עולם הליקוט, איך להכיר צמחים באמת ואיך להנחיל את החוויה הזו לילדים ולכל המשפחה.

בספר תמצאו כ-180 עמודים עם ההסבר המלא איך ללקט ואיך להכין את הצמחים למאכלים טעימים. גם בוטנאים מנוסים ולקטים מומחים ימצאו בספר חידושים והשראה, ועם זאת הספר מתאים במיוחד גם ללקטים מתחילים ולמי שרוצה להביא את הליקוט למשפחתו.
 
המטרה של הספר היא להפוך את הבילוי המשפחתי בטבע לחוויה מהנה של היכרות אינטימית וחווייתית, עד כדי תחושה של בני בית בטבע ובחוץ. הספר יקרב אותנו לטבע לא רק ביער, אלא גם לסביבה הקרובה של הגינה הביתית והשטחים הפתוחים שבתוך העיר.

הספר כולל מתכונים המתאימים לבישול בשטח, הפעלות לילדים, סיפורים ופרטים פיקנטיים, וגם מעט רקע היסטורי ותרבותי. כל זאת כדי להעשיר את חוויית הליקוט ולרמוז על העושר והאושר הצפונים בה.

 

מעכשיו ואילך, הסביבה תיראה לנו אחרת. שטח שנראה לנו עד כה כשדה קוצים מתגלה לנו כמקום של שפע ושל חיים. ואם השדה הזה נמצא בלב העיר, הוא חשוב שבעתיים: אנו מגלים שזו האחריות שלנו לקבוע אם יהפוך לעוד מגרש חניה או שיישמר לטובת שיפור איכות החיים שלנו ושל בני האדם שעוד יבואו.

מה הספר ילמד אותנו?

כיצד לזהות צמחים טובים למאכל?

כיצד להפוך את מלאכת הליקוט לחוויה מהנה לכל המשפחה?

כיצד להפוך את הצמחים שליקטנו לתבשילים טעימים ומזינים?

בספר שלפניכם תמצאו תשובות לכל השאלות הללו, בתוספת מבחר מתכונים קלים ומהנים להכנה.

ליקוט- 3.jpg

מי עומד מאחורי היצירה?

שימי רף הוא מומחה למיומנויות חיים של לקטים-ציידים, ובהן ליקוט צמחי בר למאכל, שימוש בצמחי מרפא, גששות ועוד. הוא מנהל ומנחה קורס מדריכי ליקוט המכשיר מדי שנה עשרות מדריכים בתחום.

ד"ר עוז גוטרמן הוא פסיכולוג ומרצה באוניברסיטת בר אילן ובמכללה האקדמית גליל מערבי, ומחבר הספרים "כיף בבית", "תוכנית אומץ" ואחרים. הוא ממייסדי ומנהלי קבוצת "לדעת", אב לחמישה ולקט חובב.

האחריות שלנו לעתיד ילדינו טמון ב-"חזרה לשורשים"!

למה כדאי למהר? כי אלו העותקים המודפסים האחרונים בהחלט. לא תהיה הדפסה נוספת!
מוצעת בפניך היכולת לרכוש את כל הידע שאני רכשתי במשך שנים רבות שכנסתי במקום אחד. בתוך ספר אחד שאני גאה לעמוד מאחוריו, ולהביט איך הוא משנה את חיי הקוראים שלו מקצה לקצה ואני מתכוון לספר שכתבתי, "ליקוט צמחים בארץ ישראל", במיוחד לאנשים כמוך, שרוצים להחזיר את השליטה לתזונה שלהם, לצד סקרנות אינסופית וחזרה למקורות ע"י השכלת בני משפחתם בחוויה יוצאת מן הכלל של היכולת לזהות ולהכין מאכלים ומטעמים ישר מהמקורות, ישר מידיה של אמא טבע!!!

לרכישת הספר כולל משלוח ולזמן מוגבל עד גמר המלאי - 150 ש"ח.
לרכישת 3 ספרים, לפנק קרובים וחברים במתנה -
350 ש"ח.

לרכישת ספר מהעותקים האחרונים

כולל משלוח ולזמן מוגבל עד גמר המלאי - 150 ש"ח 

לרכישת 3 ספרים, לפנק קרובים וחברים במתנה - 350 ש"ח 

חדש! המהדורה הדיגיטלית המורחבת. 
מאוד מורחבת!

bottom of page