top of page
הספר "ליקוט צמחים בארץ ישראל: מדריך מעשי" הוא הספר הראשון בהוצאת שינוי אקלים.

בשלב ראשון אנו מתכוונים להדפיס 500 עותקים בלבד, כדי לכסות את כל עלויות הוצאת הספר: עריכה, הגהה, עיצוב, הדפסה ומשלוח.

לצורך זה אנו פותחים במימון המונים באופן עצמאי, ללא גוף מתווך כדי לחסוך את העמלות הגבוהות. אנו מבקשים את העלויות האמתיות של ההפקה שהן:
60,000₪
מוזמנים לתמוך בפרויקט

לרכישת הספר:

לרכישת ספר אחד 130 ש"ח . בכרטיס אשראי (לא פיפאל)
לחץ כאן:
לרכישת שלושה ספרים ב 350 ש"ח. בכרטיס אשראי (לא פיפאל)
לחץ כאן:
 ברוכים הבאים לפרויקט מימון המונים לספר: "ליקוט צמחים בארץ ישראל"   עדכון 28.7.18: אנו שמחים לבשר שהספר הודפס ונשלח בדואר.
סה"כ הוזמנו במימון חברים 392 ספרים וגויסו 49,550 ש"ח שהם 82.6% מתוך סה"כ עלות ההפקה המוערכת בכ 60,000 ש"ח.
נותרו עוד עותקים למכירה מההדפסה הראשונה.
ברוכים הבאים לפרויקט מימון המונים לספר: "ליקוט צמחים בארץ ישראל"  
עדכון 28.7.18:
אנו שמחים לבשר שהספר הודפס ונשלח בדואר.
כיצד לזהות צמחים טובים למאכל?
כיצד להפוך את מלאכת הליקוט לחוויה מהנה לכל המשפחה?
כיצד להפוך את הצמחים שליקטנו לתבשילים טעימים ומזינים?
בספר שלפניכם תמצאו תשובות לכל השאלות הללו, בתוספת מבחר מתכונים קלים ומהנים להכנה.
29-7-18-2755.jpg

לרכישה בפיפאל:

    "הליקוט הוא מעשה של היכרות. הוא שובר את מחסום הניכור ויוצר תחושת ביטחון אמתי בטבע. ככל שבני האדם יחושו פחות ניכור בכלל, ופחות ניכור ביחס לטבע בפרט, כך יהיה קל יותר לשמור על הסביבה גם לדורות הבאים. הליקוט הוא אחת הדרכים המהירות והמשמעותיות ביותר ליצור חיבור בין בני האדם לטבע. מספיקה שעה של היכרות עם צמחי הבר ועם טעמם כדי ליצור זיכרון שימשיך ללוות אותנו גם הלאה."

 

(מתוך הספר: "ליקוט צמחים בארץ ישראל: מדריך מעשי")

על הספר

אל תוך הספר יצקנו 17 שנות ניסיון של עיסוק אינטנסיבי בהדרכת ילדים, משפחות ומדריכים באומנות הליקוט וההדרכה. כל המתכונים והפעילויות נוסו ופעלו כשגרה בהדרכות ליקוט ובקורס מדריכי ליקוט של עמותת "שינוי אקלים".

הספר אינו אנציקלופדיה או לקסיקון של צמחי בר למאכל, אלא חלון אל עולם שלם שאנו חיים בתוכו והוא סמוי מן העין. הספר עשיר במידע פרקטי איך לגשת אל עולם הליקוט, איך להכיר צמחים באמת ואיך להנחיל את החוויה הזו לילדים ולכל המשפחה.


בספר תמצאו כ 180 עמודים עם ההסבר המלא איך ללקט ואיך להכין את הצמחים למאכלים טעימים. גם בוטנאים מנוסים ולקטים מומחים ימצאו בספר חידושים והשראה, ועם זאת הספר מתאים במיוחד גם ללקטים מתחילים ולמי שרוצה להביא את הליקוט למשפחתו.
 

המטרה של הספר היא להפוך את הבילוי המשפחתי בטבע לחוויה מהנה של היכרות אינטימית וחווייתית, עד כדי תחושה של בני בית בטבע ובחוץ. הספר יקרב אותנו לטבע לא רק ביער, אלא גם לסביבה הקרובה של הגינה הביתית והשטחים הפתוחים שבתוך העיר.

    "הליקוט אינו רק תחביב קולינרי. הוא אינו רשימה של צמחים אכילים או של מסלולי טיול. הוא דרך להכיר את הסובב אותנו, ולהרגיש שאנו בני בית בעולם."
(מתוך הספר: "ליקוט צמחים בארץ ישראל: מדריך מעשי")

הספר כולל מתכונים המתאימים לבישול בשטח, הפעלות לילדים, סיפורים ופרטים פיקנטיים, וגם מעט רקע היסטורי ותרבותי. כל זאת כדי להעשיר את חוויית הליקוט ולרמוז על העושר והאושר הצפונים בה.
מעכשיו ואילך, הסביבה תיראה לנו אחרת. שטח שנראה לנו עד כה כשדה קוצים מתגלה לנו כמקום של שפע ושל חיים. ואם השדה הזה נמצא בלב העיר, הוא חשוב שבעתיים: אנו מגלים שזו האחריות שלנו לקבוע אם יהפוך לעוד מגרש חניה או שיישמר לטובת שיפור איכות החיים שלנו ושל בני האדם שעוד יבואו.

על המחברים:

שימי רף

שימי רף הוא מומחה למיומנויות חיים של לקטים-ציידים, ובהן ליקוט צמחי בר למאכל, שימוש בצמחי מרפא, גששות ועוד. הוא מנהל ומנחה קורס מדריכי ליקוט המכשיר מדי שנה עשרות מדריכים בתחום.

ד"ר עוז גוטרמן

ד"ר עוז גוטרמן הוא פסיכולוג ומרצה באוניברסיטת בר אילן ובמכללה האקדמית גליל מערבי, ומחבר הספרים "כיף בבית", "תוכנית אומץ" ואחרים. הוא ממייסדי ומנהלי קבוצת "לדעת", אב לחמישה ולקט חובב.

bottom of page